Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna uprawa konopi indyjskiej i domowe laboratorium metamfetaminy zlikwidowane przez kamiennogórskich kryminalnych

Dzięki skutecznie prowadzonej pracy operacyjnej funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zlikwidowali w ubiegłym tygodniu nielegalną uprawę konopi indyjskiej. Dodatkowo mundurowi odkryli, że zatrzymany w związku z tą sprawą 43-latek prowadził domowe laboratorium do produkcji metamfetaminy. Teraz mężczyzna za swoje występki odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet 3 lata pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu kamiennogórscy kryminalni, w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych w sprawie środków odurzających, ustalili, że na terenie tego powiatu znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Policjanci, w wyniku sprawdzenia jednej z posesji, w przydomowej szklarni zabezpieczyli kilkanaście krzewów roślin konopi innych niż włókniste, a następnie zatrzymali odpowiedzialnego za ich uprawę 43-latka.

Nie był to jednak koniec kłopotów mężczyzny, gdyż podczas wykonywanych przez mundurowych dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego również posiadał akcesoria, które jak sam potem przyznał, służyły mu do wytwarzania metamfetaminy. Funkcjonariusze ponadto zabezpieczyli w jego mieszkaniu substancje chemiczne służące do wytwarzania substancji psychotropowych oraz sprzęt laboratoryjny.

43-latek trafił do jednostki Policji, gdzie na postawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw. Za występki, których się dopuścił, grozić mu może kara nawet do 3 lata pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Film Nielegalna uprawa konopi indyjskiej i domowe laboratorium metamfetaminy

Pobierz plik Nielegalna uprawa konopi indyjskiej i domowe laboratorium metamfetaminy (format mp4 - rozmiar 47.78 MB)

Powrót na górę strony