Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczył ekran bankomatu, bo nie udało mu się wypłacić pieniędzy. Teraz odpowie za to przed sądem

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Wandal zniszczył ekran bankomatu, czym spowodował straty w wysokości 15 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się, że dopuścił się tego czynu ze złości, gdyż nie udało mu się wypłacić pieniędzy. Teraz 31-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 30 czerwca bieżącego roku próbował wybrać gotówkę z bankomatu znajdującego się w pomieszczeniu jeleniogórskiej placówki bankowej. Niestety próby nie przynosiły efektu, co wzbudziło w nim złość, którą następnie wyładował na wyświetlaczu bankomatu oraz na ścianach pomieszczenia. Swoim zachowaniem spowodował on straty w wysokości 15 tysięcy złotych.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez znajdujący się pomieszczeniu placówki monitoring. Powiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze, w wyniku podjętych w tej sprawie czynności operacyjnych, zatrzymali 31-latka podejrzewanego o uszkodzenie mienia.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony