Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanych 144 osób poszukiwanych, to efekt dwóch dni wytężonej pracy dolnośląskich policjantów

Data publikacji 04.07.2023

Dolnośląscy policjanci kolejny raz pokazali, jak skutecznie potrafią działać w kwestii zatrzymywania osób poszukiwanych (prowadzili działania ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych). Podczas dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali ponad 140 osób próbujących ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości! Kilkadziesiąt z nich było poszukiwanych listami gończymi, ponad czterdzieści w celu doprowadzenia do aresztów śledczych i zakładów karnych, a część w celu ustalenia miejsca ich pobytu. Najwięcej poszukiwanych zatrzymano w Jelenie Górze i Wrocławiu.

W ostatnich dniach dolnośląscy policjanci zintensyfikowali działania ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych, którzy celowo ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, chcąc w większości przypadków uniknąć kary za popełnione przestępstwa.

Poszukiwani listami gończymi czy nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniają miejsca zamieszkania oraz pracę, ukrywają się u swoich znajomych lub rodziny, ale żadna z tego typu metod nie jest w stanie ich uchronić przez czujnym okiem mundurowych z Dolnego Śląska.

Dobre rozpoznanie, policyjna czujność i niezwykłe zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych przyniosły świetne efekty. Funkcjonariusze zatrzymali 144 poszukiwanych, w tym kilkadziesiąt osób poszukiwanych listami gończymi, ponad czterdzieści w celu doprowadzenia do aresztów śledczych lub zakładu karnego, a także kilku nieletnich.

Kilkadziesiąt osób trafiło już za kratki w celu odbycia orzeczonych kar za popełnione przestępstwa m.in. pobicia, kradzieże, włamania, wandalizm, oszustwa czy niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Najwięcej osób poszukiwanych zatrzymali policjanci z Jeleniej Góry oraz Wrocławia.

Jednego z poszukiwanych, na terenie powiatu kłodzkiego zatrzymali policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP we Wrocławiu. Mężczyzna poszukiwany był celem odbycia kary 3 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności za różnego rodzaju naruszenia obowiązujących przepisów. Zatrzymany wielokrotnie dopuszczał się jazdy pomimo sądowego zakazu, a podczas kontroli drogowych chcąc uniknąć odpowiedzialności, podszywał się pod inną osobę. Jakby tego było mało, mężczyzna odpowiedzialny jest także za kradzież z włamaniem i kradzieże, których dopuścił się na terenie Czech.

Podobne akcje, w które zaangażowani są policjanci z całego garnizonu, prowadzone są cyklicznie. Na co dzień ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci wyspecjalizowani do spraw poszukiwań.

asp. Przemysław Ratajczyk
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony