Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakaz opuszczenia lokalu, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i policyjny dozór dla 39-latka znęcającego się nad rodziną

Data publikacji 04.07.2023

Decyzją prokuratora, na podstawie zebranego przez jaworskich śledczych materiału dowodowego, wobec 39-latka podejrzanego o znęcanie się nad rodziną wydany został nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktowania się z żoną i córkami. Dodatkowo mężczyzna zobligowany został do regularnego stawiennictwa w jednostce Policji. Mieszkaniec Jawora odpowie teraz za swoje występki przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może dochodzić do przemocy domowej. Mundurowi w związku z zebranymi w sprawie informacjami zatrzymali 39-latka podejrzanego o psychiczne znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna w czasie zatrzymania był kompletnie pijany, a badanie wykazało w jego organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Gromadząc materiał dowodowy w tej sprawie śledczy ustalili, że zatrzymany przez nich 39-latek od kwietnia ubiegłego roku znęcał się na żoną oraz córkami w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał je, a także groził im pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała.

Podejrzany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, a prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zbliżania się do nich, a ponadto zobligował mężczyznę do natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego na okres trzech miesięcy.

Teraz 39-latek za swoje czyny odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Przemoc w rodzinie może dotyczyć każdego, niezależnie od pochodzenia, statusu materialnego, wieku, płci czy wykształcenia. Może przybierać formy przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej oraz ekonomicznej. Wszystkie te formy mogą występować jednocześnie albo niezależnie od siebie. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej- nie zwlekaj z pomocą. To osoby, które wiedzą, jak pomóc. Pamiętaj, że jeśli nie reagujesz to... akceptujesz.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony