Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwego kierującego przed wjazdem na chodnik powstrzymały ochronne barierki

Data publikacji 05.07.2023

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych miał 34-letni kierujący, zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego oławskiej komendy. Od wjazdu na chodnik powstrzymały go tylko ochronne barierki. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek oławscy mundurowi udali się na miejsce kolizji drogowej- uszkodzenia przydrożnych barierek ochronnych. Podczas interwencji policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości 35-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, będącego sprawcą zdarzenia. Badanie wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę wiedząc, że ma trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego prawo jazdy zostały zatrzymane, gdyż kilka miesięcy wcześniej został zatrzymany za podobne zdarzenie.

Jak oświadczył, wracał do miejsca zamieszkania z dyskoteki i jadąc jedną z ulic Oławy stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w barierki ochronne oddzielające jezdnię od chodnika.

35-latek mieszkaniec powiatu wrocławskiego odpowie teraz przed sądem za dwa przestępstwa, za co grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony