Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla zuchwałego sprawcy rozboju

Data publikacji 06.07.2023

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym w wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego podejrzanego o dokonanie rozboju oraz kradzież roweru. Łupem sprawcy padł rower o wartości 13 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał już zarzuty, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na najbliższe 3 miesiące. 30-latek za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym powiadomiono o rozboju dokonanym na 41-letnim mieszkańcu powiatu wołowskiego, który wracając do domu rowerem został poproszony o zapalniczkę przez siedzącego na przystanku mężczyznę. W momencie wyciągania jej z kieszeni, zuchwały sprawca uderzył go pałką w plecy doprowadzając tym samym do stanu bezbronności, po czym dokonał kradzieży roweru o wartości 13 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego dolnobrzeskiej jednostki w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali osobę podejrzewaną o ten występek. Okazał się nim być 30-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, który w przeszłości odpowiadał już za kradzieże, włamania czy rozbój. Kryminalni odzyskali także częściowo już rozebrany rower.

Dolnobrzescy policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty dokonania rozboju, a także kierowania gróźb karalnych kilka dni wcześniej wobec 27-latka. Prokurator, na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, do którego ten się przychylił, postanawiając o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego wobec mężczyzny na 3 miesiące. Teraz 30-latek oczekiwał będzie na dalsze decyzje sądu w swojej sprawie, a grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony