Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Swoją złość odreagował niszcząc samochód i przystanek

Data publikacji 06.07.2023

Młody mężczyzna chcąc odreagować złość zniszczył zaparkowany samochód oraz szybę w wiacie przystankowej. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie strat o wartości blisko 15 tysięcy złotych odpowie teraz przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie na ekranie monitoringu zauważył mężczyznę, który nieznanym przedmiotem uderzał w szybę wiaty przystankowej znajdującej się na jednej z ulic. Natychmiast na miejsce udali się mundurowi z oławskiej „patrolówki”, którzy dodatkowo otrzymali zgłoszenie o grupie oddalających się osób.

Patrolując teren zauważyli oni mężczyznę wyglądem przypominającego osobę z monitoringu, która niszczyła przystanek. Podczas dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec Oławy oprócz uszkodzenia wiaty przystankowej swoje emocje odreagował również na napotkanym po drodze samochodzie osobowym. Badanie stanu trzeźwości 19-latka wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Straty spowodowane działaniem sprawcy wyniosły blisko 15 tysięcy złotych. Swoje zachowanie tłumaczył wypitą ilością alkoholu oraz emocjami - był zły, gdyż nie dogadywał się z dziewczyną. Chcąc odreagować uszkodził mienie należące do innych osób. Teraz o jego losie zdecyduje sąd, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony