Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Pieszyc z wizytą na obozie skautów w Rościszowie

Data publikacji 09.07.2023

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pieszycach spotkali się z uczestnikami obozu organizowanego przez Europejską Federację Skautingu. Młodzi ludzie swoje namioty rozbili w Rościszowie. Mundurowi w trakcie spotkania, w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2023”, przekazywali skautom wiedzę na temat zasad bezpiecznego wypoczynku, w tym wypoczynku nad wodą.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2023” dzielnicowy aspirant Rafał Majewski i kierownik pieszyckiego posterunku sierżant sztabowy Jerzy Pohl spotkali się z młodymi ludźmi na obozowisku Europejskiej Federacji Skautingu. Funkcjonariusze przypominali skautom o zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych, górskich oraz o właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na zagrożenia, jakie mogą spotkać młodzież w okresie wakacyjnym. Podczas rozmów przypominali także telefony alarmowe oraz schemat prawidłowej reakcji w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Nie brakowało także cennych informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Profilaktyczna pogadanka miała na celu przede wszystkim propagowanie odpowiednich zachowań podczas trwających wakacji.

Życzymy wspaniale spędzonego i bezpiecznego wypoczynku!

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony