Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził szybę w samochodzie wyrzucając przez okno meble

Data publikacji 07.07.2023

36-letni jaworzanin został zatrzymany za uszkodzenie samochodu. Mężczyzna w trakcie libacji alkoholowej wyrzucał przez okno wyposażenie mieszkania. Elementy mebli spadły na zaparkowany przy budynku samochód uszkadzając tylną szybę. Sprawca usłyszał zarzut, a za kratkami może spędzić na 7,5 roku.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze została powiadomiona przez właściciela osobowego opla o wybiciu tylnej szyby w tym pojeździe. Do zdarzenia doszło w porze nocnej, przed jedną z kamienic w centrum Jawora. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 700 złotych.

Następnego dnia policjanci z wydziału kryminalnego namierzyli sprawcę tego występku. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec miasta, dobrze znany mundurowym z wcześniejszych „wybryków”. Jak ustalili funkcjonariusze 36-latek spożywał w mieszkaniu alkohol ze znajomymi. W pewnej chwili zaczął wyrzucać przez okno wyposażenie lokalu. Elementy mebli spadły na zaparkowany samochód m-ki Opel, uszkadzając w nim tylną szybę.

Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

W świetle obowiązujących przepisów, za tego typu przestępstwo 36-latkowi grozić może kara do nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, będzie musiał pokryć również koszty związane z naprawieniem szkody.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony