Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny włamywacz w rękach legnickich policjantów

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi za kradzieże z włamaniem, których się dopuścił. Mężczyzna włamywał się do domów, mieszkań, sklepu, a nawet na teren budowy hali handlowo-usługowej głównie na terenie Legnicy. Kradł wszystko, co było można później sprzedać. Straty, jakie spowodował, wynoszą ponad 150 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę włamań, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Legnicy. Jak się okazało, to  27-letni mieszkaniec Legnicy, który włamywał się do domów jednorodzinnych, mieszkań, sklepu, a nawet budowy hali handlowo-usługowej.  

Jego łupem padło wszystko, co tylko mógł później sprzedać, między innymi: sprzęt fotograficzny, instrumenty muzyczne, sprzęt RTV i AGD, kable, oświetlenie, elektronarzędzia, zabawki, artykuły spożywcze, a nawet terminal płatniczy i kasa fiskalna. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem na szkodę osób pokrzywdzonych, wynoszą ponad 150 tysięcy złotych. Część skradzionego mienia została przez policjantów odzyskana. Z przestępstwa kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, a także posiadania środków odurzających.

Teraz 27-latek odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

  • Dwa rowery stojące w ciemnym pomieszczeniu.
  • Skradzione rzeczy w pomieszczeniu sprzęt fotograficzny, instrumenty muzyczne, sprzęt RTV i AGD, kable, oświetlenie, elektronarzędzia, zabawki, artykuły spożywcze, a nawet terminal płatniczy i kasa fiskalna.
  • Skradziony sprzęt RTV i AGD znajdujący się w pomieszczeniu.
Powrót na górę strony