Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakaz opuszczenia lokalu, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i policyjny dozór dla 45-latka znęcającego się nad rodziną

Data publikacji 09.07.2023

Decyzją prokuratora, na podstawie zebranego przez wołowskich śledczych materiału dowodowego, wobec 45-latka podejrzanego o znęcanie się nad żoną, wydany został nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Dodatkowo mężczyzna zobligowany został do regularnego stawiennictwa w jednostce Policji. Sprawca przemocy domowej odpowie teraz za swoje występki przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W godzinach wieczornych do Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zgłosiła się 44-letnia mieszkanka powiatu wołowskiego, która powiadomiła dyżurnego jednostki, że potrzebuje pomocy, gdyż jej mąż znęca się nad nią. Mundurowi w związku z zebranymi w sprawie informacjami zatrzymali 45-latka podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad zgłaszającą.

Gromadząc materiał dowodowy w tej sprawie śledczy ustalili, że zatrzymany przez nich 45-latek od dwóch lat znęcał się nad żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których stosował wobec niej przemoc fizyczną, wyzywał ją, a także groził pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała.

Podejrzany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, a prokurator, na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zbliżania się do nich, a ponadto zobligował mężczyznę do natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego na okres trzech miesięcy.

Teraz 45-latek za swoje czyny odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony