Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze z Wałbrzycha zatrzymali po pościgu kierującego, który w stanie nietrzeźwości wjechał do przydrożnego rowu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Ostatecznie mężczyzna brawurową jazdę zakończył w przydrożnym rowie na terenie Nowego Julianowa. Podczas legitymowania mundurowi ustalili, że 28-latek chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż znajdował się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał jeden promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu w niedzielę tuż po północy. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę jadącego niepewnie samochodem osobowym, dlatego też niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Kiedy jeden z funkcjonariuszy wyszedł na jezdnię, by dokonać sprawdzenia, kierujący ominął go kierowanym pojazdem i wtedy przyspieszył.

Mundurowi wsiedli więc do radiowozu, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w pościg. Mężczyzna kontynuował ucieczkę ulicą Strzegomską w kierunku Nowego Julianowa popełniając podczas jazdy serię wykroczeń. Po pewnym czasie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a prowadzony przez niego samochód dachował.

Podczas czynności potwierdziło się, że 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Jadąca z nim kobieta także była nietrzeźwa. Obojgu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali wałbrzyszaninowi prawo jazdy.

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę pod wpływem alkoholu oraz dodatkowo za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Pora nocna. Przewrócony do góry nogami pojazd osobowy. Z tyłu stoi radiowóz.
  • Widok z boku. Pora nocna. Przewrócony do góry nogami pojazd osobowy. Z tyłu stoi radiowóz.
  • Wnętrze samochodu osobowego.
Powrót na górę strony