Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody mieszkaniec Legnicy plądrował piwnice, gdy nagle natknął się na policjantów. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty

O wyjątkowym pechu może mówić 23-letni mieszkaniec Legnicy, który postanowił włamać się do kilku piwnic i zabrać z nich łup, aby następnie go spieniężyć. Mężczyzna wyposażony w nożyce do cięcia metalu najpierw przecinał kłódki i wyłamywał skoble dostając się do wnętrza kilku piwnic, po czym sprawdzał, które przedmioty mogą mu się przydać. Okazało się, że tylko w jednej znalazł rzeczy dla niego wartościowe, które postanowił ukraść. Przygotował do wyniesienia między innymi opony samochodowe oraz rower dziecięcy, jednak jego plany pokrzyżowali policjanci. Funkcjonariusze zjawili się na miejscu i zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku. Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek nad ranem policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem 23-letniego mieszkańca Legnicy. Mężczyzna obrał sobie za cel pomieszczenia piwniczne przy jednej z ulic w mieście. Po przecięciu kłódek w kilku pomieszczeniach, dostał się do środka a następnie przygotował rzeczy do „wyniesienia”. W kilku piwnicach nie znalazł nic wartościowego, natomiast zainteresował się miedzy innymi oponami samochodowymi i rowerem dziecięcym. Swojego celu jednak nie osiągnął, gdyż, ku jego zdziwieniu, na miejscu pojawili się legniccy policjanci. Wyciągnięte z pomieszczenia rzeczy trafiły do rąk właściciela, a młody włamywacz został zatrzymany.

23-latek usłyszał już zarzuty. Przypominamy, że przestępstwo kradzieży z włamaniem, według obowiązujących przepisów, zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

  • Ręka w rękawiczce lateksowej trzymająca rozciętą kłódkę.
  • Rozcięte zapięcie do bramy.
  • Schody, a na nich nożyce do cięcia metalu.
Powrót na górę strony