Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z narkotykami podczas domowej awantury

Data publikacji 10.07.2023

Kajdanki zatrzasnęły się na rękach 25-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego, który w sobotnią noc wszczął w domu awanturę. Mężczyzna był nietrzeźwy i został zatrzymany przez policjantów. W trakcie interwencji funkcjonariusze znaleźli w jego pokoju reklamówkę z zawartością zielonego suszu. Za popełnione przestępstwo posiadania narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (8 lipca br.) około godz. 22.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał zgłoszenie z informacją, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu jaworskiego awanturuje się młody mężczyzna. Interwencję zgłosiła matka 25-latka, który będąc pod wpływem alkoholu zachowywał się wobec niej agresywnie.

Patrol skierowany na miejsce rzeczywiście potwierdził, że 25-latek jest nietrzeźwy. Zgłaszająca przekazała policjantom, iż ma podejrzenie, że w pokoju jej syna mogą znajdować się narkotyki. W toku dokładnego sprawdzenia pomieszczenia funkcjonariusze ujawnili foliową reklamówkę z zawartością zielonego suszu.

25-letni awanturnik został natychmiast zatrzymany. Przeprowadzone w komendzie wstępne badanie testerem narkotykowym wskazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. W sumie w ręce jaworskich stróżów prawa wpadło ponad 60 porcji handlowych tego narkotyku.

Dziś podejrzany usłyszał zarzut zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dotyczący posiadania środków odurzających.

Za tego typu przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony