Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał sklepy, był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki. 19-letni mieszkaniec Oławy jest już w areszcie

Data publikacji 11.07.2023

Policjanci z Oławy zatrzymali 19-latka podejrzewanego o liczne kradzieże sklepowe. Mężczyzna usłyszał zarzuty za kradzieże mienia o łącznej wartości blisko 2 tysięcy złotych. Dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną, a w momencie zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Zatrzymany trafił już do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

W czwartek 6 lipca br. około godz. 23:00 w Oławie na ul. Strzelnej policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał osobie zarejestrowanej na kamerach monitoringu oławskich sklepów, w momencie kradzieży mienia.

Podczas czynności okazało się, że zatrzymany 19-latek jest osobą poszukiwaną celem doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie decyzją sądu ma spędzić blisko 4 miesiące.

To jednak nie był koniec kłopotów młodego mężczyzny, bowiem policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Mieszkaniec Oławy usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

Dodatkowo, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży, gdzie łączna wartość skradzionego towaru wyniosła blisko 2 tysiące złotych.

Łupem mężczyzny padały artykuły spożywcze, chemiczne, kosmetyki i alkohol. Za te czyny 19-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony