Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej bo był poszukiwany i miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali go po pościgu

Data publikacji 12.07.2023

Złotoryjscy policjanci, po pościgu, zatrzymali kierowcę Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając autem wjechał na koronę Zalewu Złotoryjskiego, uderzył w barierki a następnie uciekał pieszo. Mężczyzna był poszukiwany i posiadał aż pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. 29-latek trafił już do zakładu karnego, a za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło około północy. Patrol pionu prewencji postanowił zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Audi. W tym celu policjant wydał sygnały do zatrzymania pojazdu. Kierowca zignorował polecenia funkcjonariusza i podjął ucieczkę. Początkowo poruszał się ulicami miasta, następnie łamiąc obowiązujące przepisy uciekał ścieżką pieszo-rowerową prowadzącą nad Złotoryjski Zalew, wjechał na jego koronę i jechał chodnikiem wokół zalewu. Ostatecznie auto uderzyło w barierki i omal nie wpadło do wody. To jednak nie zatrzymało kierowcy, który za wszelką cenę nie chciał się poddać kontroli i uciekał dalej pieszo. Po przebiegnięciu kilkuset metrów mundurowi skutecznie obezwładnili uciekiniera, a rozbite auto zostało usunięte pomocą drogową.

Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że posiadał on aż pięć zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz był poszukiwany przez sąd do odbycia ponad stu dni kary pozbawienia wolności.

29-letni mieszkaniec Głogowa trafił już za kratki. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i inne czyny popełnione w trakcie ucieczki będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony