Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziejska para ukryła się przed policjantami w pszenicy. Tłumaczyli się, że są na randce

Data publikacji 14.07.2023

Policjanci z Lubina zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem do garażu, mieszczącego się przy posesji jednego z domów na terenie miasta. Kiedy zauważyli funkcjonariuszy zbliżających się na miejsce interwencji, uciekli na pole, gdzie rosła pszenica. Szybko jednak znaleźli się w rękach mundurowych. Stróże prawa ujawnili przy nich skradzione z garażu przedmioty. Policjantom powiedzieli, że właśnie są na randce… Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy, kilka dni temu w nocy, otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Lubina, z którego wynikało, że ktoś włamał się do jego garażu. Na miejsce niezwłocznie udały się patrole prewencji. Na ich widok sprawcy rzucili się do ucieczki w kierunku pobliskiego pola. Funkcjonariusze udali się za nimi. Znaleźli ich ukrytych w pszenicy.

Byli to 26-letnia mieszkanka Wałbrzycha i 37-letni lubinianin. Policjantom powiedzieli, że nie mają nic wspólnego z włamaniem, bo właśnie są na randce.

Funkcjonariusze sprawdzili znaleziony przy nich bagaż i ujawnili skradzione przedmioty. Podejrzani uszkodzili zabezpieczenie garażu i  zdążyli ukraść z niego trzy halogeny i zwój miedzi, które już wróciły do prawowitego właściciela. Oboje trafili do policyjnej celi i wkrótce staną przed sądem. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony