Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny, który z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu

Data publikacji 17.07.2023

Policjanci z legnickiej komendy zatrzymali sprawcę, który okradał legnickie sklepy i drogerie. 28-latek usłyszał łącznie 6 zarzutów, między innymi kradzieży i kradzieży rozbójniczej. Straty jakie spowodował swoim przestępczym procederem wynoszą blisko 6,5 tysiąca złotych. Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował już wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna w jednym ze sklepów ukradł 67 opakowań tabletek przeciwbólowych oraz 28 paczek cukierków. Żeby utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia zaatakował interweniującego pracownika ochrony, uderzając go w brzuch.

Sprawcą okazał się 28-letni legniczanin. Policjanci w wyniku wykonanych czynności przedstawili zatrzymanemu łącznie sześć zarzutów w warunkach recydywy, m.in. kradzieży i kradzieży rozbójniczej, a także stosowania gróźb karalnych. Mężczyzna uczynił sobie z przestępstwa kradzieży stałe źródło dochodu.

Jego łupem padły m.in. alkohol, słodycze, kosmetyki, perfumy, środki chemiczne, a także rowery. Łączne straty osób pokrzywdzonych wynoszą blisko 6,5 tysiąca złotych.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek śledczych zastosował już wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa. Za kradzież rozbójniczą popełnioną w warunkach recydywy grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony