Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 84 km/h

Data publikacji 18.07.2023

Na celowniku legnickiej drogówki znalazł się kolejny kierowca, który zbagatelizował ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym w Legnicy. Kierujący przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 134 km/h. 25-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał wysoki mandat, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością o 84 km/h większą niż wynosiła dopuszczalna prędkość. Na kierowcę za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych, a do jego konta dopisane zostało 15 punktów karnych. Ponadto policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci przypominają, że teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma małe szanse na przeżycie.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony