Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochód na dachu w rowie, a obok odpoczywający nietrzeźwy kierujący

Data publikacji 19.07.2023

Oławscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu strzelińskiego podejrzewanego o kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego niemal 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna zamroczony alkoholem wjechał swoim pojazdem do rowu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny oławskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wypadł z drogi. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że 41-letni mężczyzna, kierując samochodem osobowym marki Ford, na trasie Niwnik - Siecieborowice nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia pojazd obrócił się na na dach.

Podczas dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu strzelińskiego wsiadł za kierownicę samochodu mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna po zdarzeniu czekał na patrol Policji odpoczywając jak gdyby nigdy nic przy samochodzie.

41-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne. Mundurowi od razu zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a samochód zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony