Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głogowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży samochodu

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży samochodu. Mieszkańcy powiatu głogowskiego pojazd wciągnęli na lawetę, a następnie przewieźli do miejsca zamieszkania jednego z nich. Teraz podejrzani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Głogowa, podczas wykonywanych czynności operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali podejrzewanych o dokonanie kradzieży samochodu mieszkańców powiatu głogowskiego w wieku 24 i 34 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni dokonali kradzieży samochodu marki Volkswagen, który to wciągnęli na lawetę, a następnie przetransportowali go do miejsca zamieszkania 24-latka.

Przeprowadzone sprawdzenie w miejscu zamieszkania jednego ze sprawców pozwoliły policjantom na ujawnienie części i akcesoriów pochodzących z utraconego pojazdu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił również na ustalenie, że 34-latek może mieć związek z kradzieżą innego samochodu skradzionego w podobny sposób.

Głogowscy policjanci odzyskali skradziony samochód, który już wrócił do właściciela, natomiast podejrzani, na podstawie zebranych przez śledczych materiału dowodowego, usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Głogowie
st. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

  • Części samochodowe - grill samochodowy
  • Rozrzucone plastikowe części samochodowe
  • Drzwi od samochodu osobowego
Powrót na górę strony