Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażacy sprawdzali bezpieczeństwo dzieci na obozach harcerskich w Szklarskiej Porębie

Policjanci z Jeleniej Góry i ze Szklarskiej Poręby wspólnie ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze skontrolowali obozy harcerskie w Szklarskiej Porębie pod kątem bezpiecznego wypoczynku. Funkcjonariusze utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich, aby zapewnić dzieciom spokojne i bezpieczne wakacje.

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie oraz strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze sprawdzali bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które spędzają wakacje na obozach harcerskich.

W trakcie wizyt funkcjonariusze skontrolowali obiekty oraz rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku o zasadach bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu, a także zasadach zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w trakcie wypoczynku. Ponadto rozmawiali z opiekunami oraz harcerzami o ewentualnych zagrożeniach podczas spędzania czasu nad wodą, w górach, w lesie oraz poruszania się po drogach.

Dodatkowo funkcjonariusze zachęcali do jeżdżenia na rowerach czy deskorolkach w kasku oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, co z całą pewnością przekładać się będzie na większe bezpieczeństwo w czasie jazdy. Mundurowi informowali o lokalnie występujących zagrożeniach i sposobach ich unikania.

Funkcjonariusze sprawdzili bezpieczeństwo dzieci i opiekę, jak również sprawdzili czy organizatorzy posiadają informacje o awaryjnych miejscach, w których miałyby być umieszczone dzieci w przypadku wystąpienia ewentualnych zagrożeń. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo naszych pociech.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Policjantka rozmawia z dziećmi  z obozu harcerskiego na polu namiotowym.
  • Policjanci wraz z opiekunami harcerzy na polu namiotowym.
  • Policjantka mówi do dzieci siedzących na ziemi w kółku, w środku lasu.
Powrót na górę strony