Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał samochodem będąc pod wpływem narkotyków, bez prawa jazdy i na „lewych” tablicach rejestracyjnych

Data publikacji 21.07.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, patrolując w nocy ulice miasta, zatrzymali mężczyznę, który w miejscu niedozwolonym kierował samochodem osobowym będąc prawdopodobnie pod wpływem amfetaminy oraz mając zatrzymane prawo jazdy. Samochód, którym jechał zatrzymany mężczyzna nie miał aktualnych badań technicznych, a zamontowane na nim tablice rejestracyjne pochodziły od innego pojazdu. Trwa wyjaśnianie okoliczności tej sprawy.

Tuż przed godziną pierwszą w nocy policjanci patrolujący Milicz zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen Golf, który jechał w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu. W związku z tym wykroczeniem policjanci zatrzymali kierującego pojazdem mężczyznę do kontroli drogowej. Samochodem kierował 37-letni mieszkaniec Milicza, który jak się okazało nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane w czerwcu bieżącego roku. Ponadto policjanci ustalili, że samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych, a zamontowane na nim tablice rejestracyjne pochodziły z innego pojazdu.

W trakcie kontroli drogowej mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, a badanie testerem wykazało, że obecność amfetaminy w jego organizmie. Zatrzymany kierowca został przewieziony przez policjantów do miejscowego szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych na zawartość niedozwolonych substancji. Od wyniku tych badań będzie uzależniony dalszy tok postępowania w tej sprawie. Jeśli wynik badań laboratoryjnych potwierdzi obecność amfetaminy we krwi kierowcy, to sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne takie same jak nietrzeźwi kierujący

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Postępowanie jest w toku – policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności związane z popełnionymi przez zatrzymanego kierowcę przestępstwami i wykroczeniami drogowymi.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony