Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkanka powiatu karkonoskiego myślała, że koresponduje z córką. Straciła blisko 4 tysiące złotych

Data publikacji 21.07.2023

20 lipca br. do Komisariatu Policji w Kowarach zgłosiła się mieszkanka powiatu karkonoskiego, która została oszukana przez osobę, która podszyła się pod jej córkę. Oszust kontaktował się z pokrzywdzoną za pośrednictwem komunikatora i poprosił o przelanie gotówki na wskazane konto na zakup telefonu komórkowego. Kobieta przekazała środki i w ten sposób straciła blisko 4 tysiące złotych. Policjanci po raz kolejny ostrzegają- zanim zdecydujemy się pomóc innej osobie przekazując jej swoje środki pieniężne, potwierdźmy, że to właśnie z nią prowadzimy konwersację.

Złodzieje kradną tożsamość osoby, podszywają się pod nią i wykorzystując zaufanie proszą jej najbliższych i znajomych o podanie kodu „Blik” czy przelanie pieniędzy na zakup towaru. O tym, w jaki sposób działają oszuści przekonała się mieszkanka powiatu karkonoskiego. Uwierzyła osobie podszywającej się pod jej córkę i przelała gotówkę w wysokości blisko 4 tysięcy złotych na wskazane konto na zakup telefonu komórkowego, który rzekomo jej się uszkodził. Kiedy kobieta zorientowała się, że została oszukana powiadomiła Policję.

Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Pamiętajmy! Czytajmy dokładnie komunikaty przychodzące na telefon podczas każdej transakcji oraz wiadomości od znajomych i najbliższych. Taka właśnie forma kontaktu może się okazać zwykłym oszustwem.

Możemy stracić swoje oszczędności. Warto więc potwierdzić tego typu konwersację dzwoniąc do osoby, która prosi nas o pieniądze lub chociażby wysłać SMS-a na jej numer telefonu i poczekać na odpowiedź.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony