Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci walczą z nietrzeźwymi kierującymi. Jeden z zatrzymanych w Wałbrzychu uderzył prowadzonym samochodem w drzewo i uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 24.07.2023

Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego tylko w miniony weekend zatrzymali na ulicach miasta oraz regionu łącznie ośmiu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Pięciu z mężczyzn kierowało samochodami, a pozostali trzej rowerami. Jeden z mężczyzn - mający ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - uderzył prowadzonym przez siebie pojazdem w drzewo i uciekł z miejsca zdarzenia. Niechlubny rekordzista jadący jednośladem wydmuchał ponad 2 promile. Policjanci kolejny raz apelują - stosujmy się do zasady: piłem alkohol – nie jadę!

W piątek po godzinie 13:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym na ul. Głowackiego. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Wykonane badanie na jego zawartość wykazało, że 27-letni mieszkaniec Borówna miał 0,38 promila tej substancji w organizmie. W przypadku mieszkańca powiatu wałbrzyskiego zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu.

Tego samego dnia po godzinie 18:00 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zauważyli seniora jadącego ulicą Główną w Czarnym Borze na rowerze. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec tej miejscowości również znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. 89-latek wydmuchał ponad 0,2 promila tej substancji. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych i na rowerze po zakończonej kontroli dalej nie pojechał.

Trzy godziny później inni policjanci ruchu drogowego otrzymali sygnał od mieszkańców Jabłowa, że nietrzeźwy kierujący na łuku drogi wjechał samochodem osobowym w drzewo. Kiedy świadkowie próbowali ująć sprawcę, ten uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi chwilę później zatrzymali jednak 27-latka. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego utracił uprawnienia do kierowania pojazdami i również czeka go sprawa sądowa.

W sobotę po godzinie 11:00 ponownie funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach skontrolowali stan trzeźwości kolejnego mężczyzny kierującego samochodem osobowym. 36-latek był nietrzeźwy. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 0,58 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci sporządzili więc dokumentację, która również trafi teraz do sądu.

Kolejny z mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu wpadł w ręce dzielnicowych Komisariatu Policji w Głuszycy w sobotę około godziny 15:30. Kontrolowany przy ul. Grunwaldzkiej w tej miejscowości niechlubny rekordzista tego weekendu to 46-latek, który podczas jazdy rowerem miał w wydychanym powietrzu 2,28 promila tej substancji. Mieszkaniec Grzmiącej otrzymał ostatecznie grzywnę w postaci 2,5 tysiąca złotych i do domu nie wrócił już jednośladem.

W niedzielę po godzinie 7:00 w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Włościańskiej w Jedlinie-Zdroju wpadł natomiast 51-latek kierujący w stanie nietrzeźwości samochodem dostawczym. W przypadku tego mężczyzny na wyświetlaczu urządzenia pojawiło się 1,5 promila alkoholu. W jego przypadku interwencja zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem sprawy do sądu.

Do kolejnej kontroli doszło dzisiejszej nocy przed godziną pierwszą. 19-latek jadący rowerem legitymowany był na ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach przez policjantów miejscowego komisariatu. Badanie wykazało w jego organizmie 0,28 promila alkoholu, dlatego boguszowianin do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych.

Do ostatniej tego tupu kontroli doszło natomiast chwilę po godzinie pierwszej w nocy na ul. Jaworowej w Wałbrzychu. Policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy sprawdzili stan trzeźwości jadącego samochodem osobowym młodego mężczyzny. 20-latek wydmuchał 1,26 promila alkoholu, nie posiadał prawa jazdy, a także był poszukiwany celem umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, za popełnienie szeregu czynów karalnych jeszcze jako nieletni.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi – może to być pozbawienie wolności nawet do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna, kierującym rowerami natomiast grozi wysoka grzywna, a w przypadku sporządzenia wniosku o ukaranie, nawet zakazem kierowania pojazdami.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • zatrzymany samochód osobowy a obok stojacy radiowóz policyjny
  • zatrzymany samochód osobowy a obok stojacy radiowóz policyjny
  • zatrzymany samochód osobowy a obok stojacy radiowóz policyjny
Powrót na górę strony