Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów usłyszał 10 zarzutów, w tym 2 za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 25.07.2023

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenia mienia, uszkodzenie ciała, znieważenie funkcjonariuszy, groźby karalne, kradzież, naruszenie miru domowego oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec powiatu karkonoskiego między innymi pobił swoją teściową, zniszczył drzwi do jej mieszkania i ukradł jej 1000 złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o uszkodzenie mienia, uszkodzenie ciała, kradzież, groźby karalne, naruszenie miru domowego, znieważenie funkcjonariuszy oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że zięć pobił teściową, ukradł jej pieniądze i uszkodził drzwi, a następnie odjechał będąc pod wpływem alkoholu. Kiedy mundurowi dojeżdżali na miejsce zauważyli pojazd marki Skoda, którego kierujący jechał zygzakiem. Po zatrzymaniu do kontroli kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało 1,7 promila tej substancji w jego organizmie. Mężczyzna w trakcie interwencji był agresywny, nie reagował na
polecenia funkcjonariuszy, a także znieważał ich oraz groził im pozbawieniem życia.

Okazało się, że 31-latek w przeszłości był zatrzymywany w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości kilka razy, ostatni raz było to 17 lipca. Mężczyzna usłyszał w tej sprawie łącznie aż 10 zarzutów popełnienia różnych przestępstw.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony