Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci szkolili się z ratownictwa wodnego

Data publikacji 26.07.2023

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wzięli udział w szkoleniu z ratownictwa wodnego, które prowadzili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Celem szkolenia było podniesienie umiejętności funkcjonariuszy w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzkiego na akwenach.

Jeleniogórscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2023” wzięli udział w szkoleniu z ratownictwa wodnego, które odbyło się na terenie Żwirowni w Wojanowie. W ramach koalicji na rzecz bezpieczeństwa szkolenie dla funkcjonariuszy garnizonu policji jeleniogórskiej prowadzili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z technikami wydobywania z wody tonącego człowieka i możliwościami wykorzystania specjalistycznego sprzętu ratowniczego w czasie policyjnej służby. Z zaangażowaniem ćwiczyli pomoc osobie tonącej poprzez rzucanie jej specjalnych rzutek ratowniczych. Podczas szkolenia mówiono również o zagrożeniach związanych z niesieniem pomocy na zbiornikach wodnych.

W planach są kolejne szkolenia związane z podnoszeniem poziomu wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy. Policja jeleniogórska dysponuje rzutkami ratowniczymi, które są pomocne przy podejmowaniu z wody osoby tonącej. Skuteczność tego sprzętu została niejednokrotnie potwierdzona podczas akcji ratowniczych przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa i skuteczności osób udzielających pomocy.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony