Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Nietrzeźwy 18-latek jechał na samej feldze, ale to nie wszystko co miał na sumieniu
Funkcjonariusze z Polkowic zostali zadysponowani przez dyżurnego na drogę powiatową, gdzie według zgłoszenia kierujący samochodem osobowym marki Renault miał poruszać się na samej feldze i prawdopodobnie znajdować się pod wpływem alkoholu. Dzięki reakcji innych uczestników ruchu drogowego udało się uniemożliwić mu dalszą jazdę. Kierowca nie posiadał prawa jazdy, a ponadto był nietrzeźwy!
Polkowice -
Międzynarodowa współpraca i wymiana doświadczeń – spotkanie przedstawicieli laboratoriów kryminalistycznych z Polski i Czech
W dniach 13–15 maja 2026 roku w Szklarskiej Porębie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Hradcu Králové (Czechy). W wydarzeniu uczestniczyli eksperci obu jednostek reprezentujący m.in. dziedziny mechanoskopii, daktyloskopii, balistyki, chemii oraz traseologii.
Dolny Śląsk -
Gasił pożar, który wcześniej sam wzniecił… – został zatrzymany i tymczasowo aresztowany
Materiał dowodowy zebrany przez bolesławieckich policjantów stanowił podstawę do tymczasowego aresztowania 33-letniego mieszkańca województwa lubuskiego podejrzanego o umyślne podpalenie lasu na terenie powiatu bolesławieckiego. Co więcej, zatrzymany mężczyzna jako druh OSP uczestniczył w akcji gaśniczej terenu, na którym wcześniej sam wzniecił ogień. Za sprowadzenie pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Bolesławiec -
Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem. Policjanci apelują o rozwagę na drogach
Wiosenna aura sprzyja motocyklowym podróżom, a na drogach z dnia na dzień przybywa miłośników jednośladów. Niestety wraz ze wzrostem liczby motocyklistów rośnie również ryzyko niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Przekonał się o tym 44-letni kierujący motocyklem, który podczas jazdy na terenie gminy Wisznia Mała stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji policjantów i służb ratunkowych mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc. Trzebniccy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność, rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Trzebnica -
Dzielnicowi z Zawidowa zatrzymali 28-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania
Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych na potrzeby ścigania przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego polegającego na pozbawieniu wolności. Takim właśnie nakazem poszukiwany był 28-latek, zatrzymany przez dzielnicowych na terenie Sulikowa.
Zgorzelec -
Śliska nawierzchnia i opady deszczu przyczyną licznych kolizji – apelujemy o ostrożność na drogach
W trakcie zakończonego weekendu na drogach powiatu legnickiego doszło do 14 zdarzeń drogowych. W większości przypadków przyczyną było niedostosowanie prędkości do trudnych warunków atmosferycznych i śliskiej nawierzchni. Do jednego ze zdarzeń doszło na terenie skrzyżowania o dużym natężeniu ruchu. Z ustaleń przeprowadzonych przez policjantów wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota nie dostosował prędkości do panujących warunków w wyniku czego uderzył w sygnalizator świetlny. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.
Legnica -
38-latek zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów miał sporo ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów
Kolejny nieodpowiedzialny mężczyzna, który kompletnie pijany postanowił wsiąść do samochodu i wyjechać na drogę, został w niedzielny wieczór zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. 38-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wydmuchał dużo ponad 2 promile alkoholu, ale dodatkowo miał także cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.
Wałbrzych -
Okazja czyni złodzieja – policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży przesyłki kurierskiej
Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wykorzystując przysłowiową okazję ukradł paczkę pozostawioną przez kuriera na posesji pokrzywdzonej kobiety. Sprawca jadąc rowerem zauważył karton z przesyłką oczekującą na odbiór przez swoją właścicielkę i zabrał paczkę do swojego domu. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, aby zabezpieczyć ją przed padającym deszczem… W paczce była zamówiona drukarka o wartości prawie 3600 zł. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt, a zatrzymany 30-latek usłyszał już zarzuty.
Milicz -
Dolnośląski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny rozstrzygnięty
Głównym celem turnieju, współorganizowanego przez policjantów z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, było popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Wyłonieni zwycięscy z Zespołu Szkół nr. 5 w Wałbrzychu, będą reprezentować Dolny Śląsk na finałach krajowych.
Dolny Śląsk -
Fałszywa inwestycja w sieci. Mieszkaniec Jeleniej Góry stracił 1000 złotych
Internetowe reklamy obiecujące szybki i wysoki zysk coraz częściej okazują się narzędziem wykorzystywanym przez oszustów. Cyberprzestępcy podszywają się pod znane firmy i platformy inwestycyjne, aby wzbudzić zaufanie i wyłudzić pieniądze od swoich ofiar. O tym, jak łatwo można paść ofiarą takiego procederu, przekonał się mieszkaniec Jeleniej Góry, który stracił 1000 złotych. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, aby każdą ofertę inwestycyjną dokładnie weryfikować przed przekazaniem swoich pieniędzy.
Jelenia Góra
