Policjanci z Dolnego Śląska w trosce o bezpieczeństwo motocyklistów - spot

Data publikacji 19.06.2020

Kolejne działania dolnośląskich policjantów skierowane do osób jeżdżących na skuterach i motocyklach są związane z coraz częściej pojawiającymi się na naszych drogach tego typu pojazdami. Funkcjonariusze chcąc zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo, oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego, zaprosili do kampanii żużlowca Jakuba Jamróga z WTS Sparty Wrocław. Tak powstał spot promujący bezpieczną jazdę.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu kontynuują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu na drogach Dolnego Śląska. Tym razem policjanci zaprosili do swojej kampanii jednego z zawodników WTS Sparty Wrocław - Jakuba Jamróga. Sportowiec wspólnie z funkcjonariuszami propaguje bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami.

Jazda motocyklem sprawia bardzo dużo przyjemności i jest też sposobem na spędzanie wolnego czasu. Szczególnie teraz, kiedy warunki atmosferyczne zachęcają do jazdy na jednośladach policjanci przypominają o:

  • odpowiednim stroju, który w razie ewentualnego upadku z motocykla ochroni nasze ciało przed urazami (kask, kurtka, spodnie, pas nerkowy, buty, rękawice),
  • przeglądzie swojej maszyny (sprawdzeniu hamulców i płynów eksploatacyjnych, ciśnienia w oponach, zapasowych żarówkach, dętkach, lince holowniczej i podstawowych narzędziach do ewentualnej naprawy),
  • właściwym mocowaniu przewożonych bagaży (kufry, sakwy, torby).

Patrzmy też w lusterka, obserwujmy drogę przed i za naszymi pojazdami. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego, a wszystkie manewry sygnalizujmy odpowiednio wcześniej, po upewnieniu się, że nie spowodują one zagrożenia. Jeźdźmy z głową i zgodnie z przepisami. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami.

Zachęcamy do oglądnięcia spotu. Szerokiej i bezpiecznej drogi!

Film Spot dot. bezpieczeństwa motocyklistów na drodze

Opis filmu: Spot dot. bezpieczeństwa motocyklistów na drodze

Pobierz plik Spot dot. bezpieczeństwa motocyklistów na drodze (format mp4 - rozmiar 13.54 MB)

Powrót na górę strony