Pasja i hobby

Piotr Sadowski – policjant z pasją do muzyki, odznaczony medalem imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja

Data publikacji 21.09.2023

Sierżant Piotr Sadowski, na co dzień pełniący służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, 22 września br. odbierze medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja, który przyznawany jest za szczególne zasługi. Jednak pomaganie innym to nie jedyna pasja jeleniogórskiego funkcjonariusza. Od blisko 18 lat znaczną cześć czasu wolnego poświęca bowiem muzyce. Wraz ze swoim zespołem „The Light Street”, dla którego komponuje i pisze teksty, koncertuje po całym kraju. Ich utwory można posłuchać m.in. na ich kanale w serwisie YouTube.

Piotra Sadowskiego na co dzień możemy spotkać na ulicach Jeleniej Góry, gdzie jako policjant prewencji dba o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających stolicę województwa karkonoskiego. Służbę w granatowym mundurze pełni od dwóch lat, ale już wielokrotnie pokazał, że w sytuacji zagrożenia życia potrafi zachować się niczym niezwykle doświadczony funkcjonariusz, który wierny jest mottu „Pomagamy i chronimy”.  22 września br. odbierze medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja, który przyznawany jest za szczególne zasługi. W przypadku sierż. Piotra Sadowskiego było to uratowanie życia 4-letniej dziewczynki, która stała na krawędzi dachu trzypiętrowego budynku.

Służbę w Policji łączy jednak ze swoją wielką pasją, jaką jest muzyka. Gatunek muzyczny, w którym czuje się najlepiej, to pop-rock z domieszką bluesa. Gra na gitarze i pianinie. Muzyką zainteresował się blisko 18 lat temu. Początkowo grał w zespołach młodzieżowych, a od 7 lat, wspólnie z trzema kolegami i bratem bliźniakiem, tworzy zespół „The Light Street”, dla którego komponuje muzykę i pisze teksty. Jak sam twierdzi: tworzone przez niego teksty pozwalają mu wyrazić swoje myśli, uczucia oraz doświadczenia w sposób głęboki i osobisty.

Zespół, z policjantem w składzie, gra koncerty w całym kraju, w tym te charytatywne organizowane dla ratowania życia chorych dzieci. Od 1 listopada br. będzie również dostępna ich płyta. Utworów granych przez „The Light Street” można posłuchać na ich kanale w serwisie YouTube, a także na ich profilu na Facebooku.

Piotr Sadowski to osoba, która nieustanie poszukuje nowych inspiracji i sposobu wyrażania siebie poprzez muzykę. Jego pasja jest źródłem nie tylko artystycznej satysfakcji, ale także łączy go z innymi ludźmi. Pomimo poświęcania większości czasu wolnego muzyce, potrafi on zachować równowagę pomiędzy życiem artystycznym, a obowiązkami służbowymi, które wykonuje sumiennie i dokładnie. Świadczy to o jego profesjonalizmie i odpowiedzialności. Jest przykładem osoby, która udowadnia, że można łączyć pasje z obowiązkami służbowymi, tworząc harmonijną równowagę między nimi.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony