Pasja i hobby

Zdobył najwyższy szczyt Afryki Północnej

Data publikacji 13.05.2024

Policjant dolnośląskiego garnizonu w trakcie pobytu w Maroku zdobył najwyższą z gór Atlas. Dżabal Tubkal, bo o niej mowa, mierzy dokładnie 4167 metrów n. p. m., jest najwyższym marokańskim szczytem. Co więcej, pod względem wysokości trudno znaleźć mu konkurenta w całej Afryce Północnej.

Policjant Komendy Powiatowej Policji w Jaworze już od jakiegoś czasu pasjonuje się podróżami. Od ubiegłego roku zwiedził Maderę, Oman, Maltę, Gibraltar oraz Jordanię. Kolejnym kierunkiem, który obrał sobie za cel podróży było Maroko.

Nasz kolega postanowił, że urozmaiceniem jego podróży do Maroka będzie wspinaczka na najwyższy szczyt tego kraju, mierzący 4167 metrów n. p. m. Dżabal Tubkal.

Góra należy do masywu Atlas i jest położona w Parku Narodowym Tubkal, niewiele ponad 60 kilometrów na południe od Marrakeszu. Jest najwyższą górą w Maroku, a zarazem w Afryce Północnej.

Funkcjonariusz wyprawę podzielił na dwie części. Pierwsza polegała na dotarciu do schroniska na wysokości 3207 metrów n. p. m., a następnego dnia o godzinie 3 wyruszył aby z powodzeniem zdobyć szczyt.

Jaworski policjant już planuje kolejne wyprawy w odległe zakątki świata. Powodzenia!

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Jaworze
st. sierż. Paulina Domaradzka
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony