Pasja i hobby

Kamiennogórski policjant Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi

Data publikacji 10.03.2022

Policjanci są zobowiązani do utrzymywania sprawności fizycznej, aby zapewnić właściwe wykonywanie czynności służbowych. Dlatego też, nie jest zaskoczeniem, że wielu jest zapalonymi sportowcami. Pasją Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy są sporty siłowe.

W dniach 2-3 kwietnia br. w Zalesiu odbywały się XII Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym oraz w bojach singlowych. Funkcjonariusz startował w dwóch konkurencjach:

- w wyciskaniu sztangi na ławce w kategorii EQ;

- w wyciskaniu sztangi na ławce w kategorii RAW.

W tej rywalizacji w kategorii wagowej 82,5 oraz wiekowej M45-49 został dwukrotnym Mistrzem Polski zdobywając dwa I miejsca. Natomiast w klasyfikacji ogólnej w kategorii Masters również stanął na podium uzyskując III miejsce.

Te zawody były również eliminacjami do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Odbędą się one w lipcu br. w Trutnovie w Czechach oraz w październiku br. w Trnavie na Słowacji. Niezwykle miło nam poinformować, że asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa uzyskał kwalifikacje na obie imprezy sportowe.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony