Policjant z pasją - Pasja i hobby - Policja Dolnośląska

Pasja i hobby

Policjant z pasją

Data publikacji 18.04.2022

Od ponad 30 lat służy w szeregach polskiej Policji, od kilkunastu lat w biegu pokonuje tysiące kilometrów. Życiowa pasja asp. szt. Grzegorza Litewki, na co dzień pełniącego służbę na stanowisku technika kryminalistyki, pozwala mu zachować doskonałą formę. Swoja pasją zaraził nie tylko kolegów z jaworskiej i złotoryjskiej jednostki, ale i całą swoją rodzinę.

Asp. szt. Grzegorz Litewka z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze na co dzień pełni służbę na stanowisku technika kryminalistyki. Po służbie oddaje się swoim pasjom - biega, jeździ rowerem i morsuje. Bieganiu jednak poświęca najwięcej czasu i to właśnie ta dyscyplina sportowa stała się jego życiową pasją.

Bieganiem asp. szt. Grzegorz Litewka zaraził się kilkanaście lat temu. Zaczynał od biegów po mieście i lasach, by rozwinąć skrzydła w biegach ulicznych - półmaratonach, a od kilku lat w biegach górskich na długich dystansach. W ubiegłym roku funkcjonariusz zrealizował jeden ze swoich ważniejszych celów, wystartował bowiem w Garmin Ultra Race Gradków na dystansie 56 km. Policjant ukończył bieg w czasie 8:59:02. Kilka dni temu natomiast asp. szt. Litewka wziął udział w kolejnym biegu górskim - typu ultra, a mianowicie Obłędnym Maratonie na 42 km podczas Kudowskiego Festiwalu Biegowego. Na 210 startujących zawodników na mecie zameldował się jako 107. Wieku się nie wypomina, jednak zaznaczyć należy, że w swojej kategorii wiekowej M50 policjant zajął zaszczytne 10 miejsce.

Sportowe hobby asp. szt. Grzegorza Litewki to nie tylko doskonały sposób na relaks po wyczerpującej służbie, ale przede wszystkim recepta na długie życie w zdrowiu i doskonałej kondycji. Swoją pasją funkcjonariusz zaraził nie tylko kolegów „po fachu”, ale także całą swoją rodzinę.

Policjantowi z pasją życzymy sukcesów i osiągania kolejnych „biegowych” wyzwań i celów.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony