Policja oddaje krew

Kolejna edycja akcji Motokrew

Data publikacji 26.04.2023

W miniony weekend odbyła się XIII Głogowska Zbiórka Krwi pn. Motokrew. W zbiórce krwi wzięli udział również głogowscy policjanci. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Zbiórka krwi połączona z otwarciem sezonu motocyklowego odbyła się w minioną sobotę. Wydarzenie miało miejsce na głogowskiej Marinie. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się o godzinie 10:00 i trwało do godziny 14:00. Głównym celem była zbiórka krwi oraz zbiórka pieniędzy na leczenie małej Liwii, zmagającej się z chorobą genetyczną. Oprócz zbiórki było wiele atrakcji m.in. pokaz ratownictwa medycznego, konkursy dla dzieci z nagrodami oraz przejazd motocyklami do Białołęki. Na zbiórkę przyjechali motocykliści z całego regionu. Nie zabrakło również głogowskich policjantów. W przedsięwzięciu wzięli udział p.o I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie nadkomisarz Łukasz Rachwalski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkomisarz Robert Gołębiowski oraz policjanci tego wydziału.

Pamiętajmy, że krew potrzebna jest każdego dnia. Oddawana przez krwiodawców krew i jej składniki jest przetaczana osobom po wypadkach, pacjentom po zabiegach operacyjnych, z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach, z chorobami nowotworowymi, w tym w trakcie chemioterapii.

Możesz oddać krew jeśli:

  • Jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia
  • Ważysz nie mniej niż 50 kg
  • Czujesz się zdrowy

W trakcie oddawania krwi potrzebujesz ważnego dokumentu ze zdjęciem i numerem PESEL, który pozwoli potwierdzić Twoją tożsamość. Zadbaj o to, abyś przed oddaniem krwi był wypoczęty i zjedz lekkostrawny posiłek.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Głogowie
st. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony