Policja oddaje krew

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Chojnowie zorganizował zbiórkę krwi z okazji 100 - lecia Policji Państwowej

Data publikacji 23.06.2020

Ponad 200 osób odwiedziło policjantów w ramach drzwi otwartych Komisariatu Policji w Chojnowie. Dzielnicowy st. asp. Piotr Demiańczuk zorganizował zbiórkę krwi z okazji 100 - lecia Powstania Policji Państwowej, która zaowocowała zebraniem ponad 11 litrów ratującego życie płynu.

W dniu 18 czerwca br. w godzinach od 9.00 do 13.00 na parkingu usytuowanym przy Komisariacie Policji w Chojnowie kolejny raz w mobilnym punkcie odbyła się zbiórka krwi. Akcja została zainicjowana przez Dzielnicowego Komisariatu Policji w Chojnowie st. asp. Piotra Demiańczuka z okazji 100- lecia Powstania Policji Państwowej.
Zespół Medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu Oddział w Legnicy z zaangażowaniem przyjmował kolejnych honorowych dawców krwi. Ochotnicy oddali ponad 11 litrów.

Do promowania tak słusznej inicjatywy włączyli się także Gmina Chojnów,  Miłośnicy Klubu Motoryzacji Oldtimer Chojnów, 10 brygada Kawalerii Pancernej, policjanci  Komisariatu Policji w Chojnowie na czele z Panią Komendant kom. Alicją Słoniną, funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz funkcjonariusze Straży Pożarnej w Chojnowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitkach.

Od samego rana, głodni nie tylko wrażeń, mogli skosztować grochówki przygotowanej przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie asp. szt. Zbigniewa Darmoros.

Dla mieszkańców Chojnowa przygotowano wiele niespodzianek m. in. możliwość zwiedzania budynku Komisariatu Policji w Chojnowie oraz strzelnicę elektroniczną Cyklop. Kolejną atrakcją dla uczestników była możliwość zobaczenia pojazdów Klubu Miłośników Motoryzacji Oldtimer Chojnów oraz policyjnych radiowozów.

Milusińscy z chojnowskich przedszkoli dla policjantów z okazji rocznicy przygotowały piosenki i wierszyki.

Cel zasadniczy akcji był jeden – ratowanie ludzkiego życia. Wszystkie osoby, które oddały cenny dla życia dar otrzymały od policjantów pamiątkowe upominki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, krwiodawcom oraz mediom za zaangażowanie się w akcję.

Powrót na górę strony