Policyjni sportowcy

Policjantki z Dolnego Śląska wzięły udział w ciekawym weekendowym biegu

Data publikacji 12.04.2022

Kudowski Festiwal Biegowy – Sztafeta Górska 3x25, pod taką właśnie nazwą w ubiegły weekend odbyła się impreza dla wszystkich miłośników zawodów biegowych. Uczestnicy mierzyli się ze sobą i swoimi słabościami, bo trasy bywały naprawdę trudne oraz wymagające przygotowania, natomiast ciągnęły się po najpiękniejszych terenach Parku Narodowego Gór Stołowych i Broumovskich Sten. W imprezie udział wzięło blisko 600 kobiet i każda z nich miała do pokonania dystans 25 kilometrów. Warunki pogodowe nie rozpieszczały zawodników, bo był ich niemal pełen wachlarz: błoto, lód, deszcz ze śniegiem, a także piękne wiosenne słońce. Mimo tego dwie dzielne reprezentantki dolnośląskiej Policji, zameldowały się na mecie jako piąte z kobiet, konkurując tym samym z zawodowymi biegaczkami.

Kudowski Festiwal Biegowy - Sztafeta Górska 3x25 odbył się po dwóch latach przerwy. Łącznie w całym festiwalu wzięło udział ponad 1700 biegaczy. Jest to jedna z atrakcyjniejszych imprez biegowych w Polsce, a sami uczestnicy określają trasy mianem trudnych. To przede wszystkim ze względu na warunki górskie oraz przewyższenia. Trasa obejmuje teren Polski i Czech ze startem i metą w Kudowie-Zdroju, zawodnicy obiegają Szczeliniec oraz góry Stołowe. Warunki pogodowe na trasie są bardzo trudne, tym razem zawodnicy musieli zmierzyć się z deszczem i śniegiem, zalegającym błotem, a miejscami nawet lodem.

Impreza podzielona została na dwa dni, a dla biegaczy organizatorzy przygotowali kilka ciekawych tras:

    Sztafeta 3x 25 km - trasa podzielona na 3 różne etapy, zespoły 3-osobowe;
    Solo - dystans około 75,4 km, start indywidualny;
    O-Błędny Maraton – dystans 42 km;
    Półmaraton Błędnych Skał - dystans około 21 km;
    Kudowska Dziesiątka - dystans 10 km;
    Kids Trail - biegi dla dzieci.

Sztafeta górska składała się z trzech odcinków, w których każdy etap musiał pokonać inny zawodnik. Jedna osoba wystartowała jako pierwsza, a kolejne etapy rozpoczynały się po zakończeniu odcinka przez poprzednika. W klasyfikacji generalnej liczył się czas dotarcia do mety przez ostatniego - trzeciego zawodnika. Strefa zmian zawodników znajdowała się po stronie czeskiej. Zgłoszone do udziału w sztafecie zostały 594 osoby, a trasę ukończyło 157 osób, co potwierdza poziom trudności tej rywalizacji.

Dolnośląskie policjantki, które wystartowały w tych zawodach zajęły V miejsce w klasyfikacji sztafety kobiet. Łącznie przebiegły 75 km, mierząc się z przewyższeniami sięgającymi nawet 3000 m n.p.m.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony