Policyjne ślubowanie w Izbie Pamięci z udziałem muzyków w mundurach

Data publikacji 10.02.2022

Kolejni funkcjonariusze wstąpili do służby w garnizonie dolnośląskim, a uroczystość ślubowania tych, którzy pełnić będą służbę w Oddziale Prewencji Policji, odbyła się w otwartej zaledwie przed miesiącem Izbie Pamięci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podczas ślubowania nie mogło zabraknąć mundurowych z policyjnej orkiestry.

Ślubowanie to jedna z najważniejszych chwil w policyjnej karierze. Młodzi stróże prawa formalnie deklarują swoją chęć służenia Państwu i jego Obywatelom. To zawsze pozostaje w pamięci każdego funkcjonariusza i nie raz wraca we wspomnieniach podczas służby, ale też na zasłużonej emeryturze. Zapewne zostanie też w pamięci kilkorga młodych mundurowych, którzy w tym tygodniu rozpoczęli służbę w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu.

Ich ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski. Życzył im nie tylko powodzenia w służbie, ale przypomniał również, jak duża odpowiedzialność teraz na nich ciąży. Wspomniał, że zawód, który wybrali, nie należy do łatwych, jednak daje bardzo dużo satysfakcji.

W ceremonii uczestniczyli również muzycy policyjnej orkiestry, którzy grali odpowiednie przy tego typu uroczystościach sygnały, hasła oraz utwory. Dzięki trębaczom w mundurach ślubowanie nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Szeregi Policji w naszym garnizonie zasiliło kolejnych 23 funkcjonariuszy z całego województwa. Ich ślubowanie, w związku z panującą pandemią, przebiegało w ścisłym reżimie sanitarnym. Z tego też względu rota ślubowania składana była przez policjantów i policjantki w jednostkach terenowych, do których zostaną przydzieleni po zakończeniu kursu podstawowego.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ulicy Połbina 1 bądź w komendach miejskich i powiatowych naszego województwa.

sierż. sztab. Krzysztof Marcjan
Wydział Prezydialny
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony