Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podinspektor Ewa Tuszyńska prelegentem na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Eksperci z dolnośląskiej Policji wielokrotnie uczestniczą w wydarzeniach edukacyjnych organizowanych przez uczelnie na terenie województwa. Tym razem na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałami Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w ramach „Miasteczka Naukowego” wykład prowadziła podinspektor Ewa Tuszyńska Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu i październiku przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. Zamierzeniem organizatorów jest, by Festiwal Nauki był wielką „pigułką edukacyjną” – gdzie w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.

W tegorocznej edycji Festiwalu do współpracy zaproszona została Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinspektor Ewa Tuszyńska. W swoim wystąpieniu zatytułowanym „Wrocławskie CSI, czyli cała prawda o badaniach kryminalistycznych" przedstawiła rolę Laboratorium Kryminalistycznego KWP we Wrocławiu w realizacji zadań wykrywczych garnizonu dolnośląskiego. Wskazany został proces ujawniania i obiegu śladów kryminalistycznych oraz w szczególności badań wykonywanych w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych. Omówiony został także wpływ na badania kryminalistyczne poszczególnych służb policyjnych.

Laboratorium Kryminalistyczne jest komórką organizacyjną Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu powołaną do prowadzenia badań kryminalistycznych i wydawania opinii na rzecz jednostek Policji oraz organów wymiaru sprawiedliwości. Do zadań Laboratorium należy także uczestniczenie w oględzinach miejsc popełnienia poważniejszych przestępstw, prowadzenie zbiorów umożliwiających identyfikację osób i rzeczy, prowadzenie szkoleń.

Osoby posiadające odpowiednie wykształcenie oraz zainteresowania badaniami z dziedziny kryminalistyki, chemii czy biologii molekularnej, mogą próbować swoich sił właśnie w Laboratorium Kryminalistycznym. To praca niezwykle ciekawa, ale też absorbującą, wymagająca skupienia i dokładności oraz pasji do tego co się robi. O rekrutacji do Policji można dowiedzieć się w zakładce PRACA.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony