Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci strzelińskiej jednostki na podium Strzelińskiej Dziesiątki, XII Biegu Wzgórz Strzelińskich

Data publikacji 25.09.2023

Każdego dnia zakładają policyjny mundur i z oddaniem wypełniają złożone niegdyś obietnice, wypowiedziane wraz ze słowami roty ślubowania. Choć czynności służbowe wykonują na różnych stanowiskach, to zawsze w służbie na rzecz społeczeństwa. Policjanci strzelińskiej jednostki na podium Strzelińskiej Dziesiątki, XII Biegu Wzgórz Strzelińskich zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Strzelin oraz Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. Mundur fascynował ich niemalże od zawsze, ale zanim założyli policyjny uniform oddali się swoim pasjom. Asp. Jarosław Psiurski oraz sierż. szt. Marcin Mucha łączą służbę ze swoimi zainteresowaniami i na każdym kroku zachęcają innych, aby poszli w ich ślady. Pasja nauczyła ich dyscypliny oraz samodoskonalenia.

Ścigają przestępców, sprawców wykroczeń i dbają o ład i porządek, aby mieszkańcy Strzelina czuli się bezpiecznie. Policjantów łączy nie tylko wspólny cel, chęć pomagania innym, ale też wyjątkowość, która znajduje odzwierciedlenie w podobnych pasjach.
Asp. Jarosław Psiurski jest Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Swoją przygodę z aktywnością fizyczną zaczął podobnie jak większość policjantów od piłki nożnej. Stopniowo swoje zainteresowania rozszerzył o sporty siłowe. Jednak Strzelińska Dziesiątka była doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości.

Sierż. szt. Marcin Mucha na co dzień jest asystentem ds. Organizacji Służby. Swoją przygodę z aktywnością fizyczną zaczynał od sportów siłowych. Po kilku latach zaczął aktywnie spędzać czas na bieżni, co zaowocowało sporą ilością odznaczeń, pucharów oraz wyróżnień. Ostatnim osiągnięciem Marcina było zajęcie I miejsca i zdobycie statuetki najlepszego zawodnika w kategorii M-20 Strzelińskiej Dziesiątki XII Biegu Wzgórz Strzelińskich. Natomiast w niedzielnym biegu wspólnie strzelińscy policjanci zajęli III miejsce w klasyfikacji służb mundurowych w kategorii mężczyzn XII Biegu Wzgórz Strzelińskich.

Jeśli podobnie jak naszych policjantów, wyróżnia Cię coś szczególnego, a czujesz, że chciałbyś wstąpić w nasze szeregi, nie zwlekaj i zrób to już dziś! Będziesz mógł pielęgnować swoje pasje i liczyć na ciekawą pracę, gwarantującą m.in. stałe warunki zatrudnienia, możliwość rozwoju zawodowego, szeroki system szkoleń czy rozbudowany pakiet socjalny. Przypominamy, że w roku 2023 zaplanowano jeszcze dwa terminy przyjęć do służby w Policji - 27 października oraz 28 grudnia. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą składać osobiście komplet dokumentów w najbliższych jednostkach. Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się w zakładce PRACA

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Mężczyźni stojący na podium z medalami i dyplomami

  • Napis na statuetce najlepszy zawodnik w kategorii M - 20 strzelińskiej dziesiątki
  • Dyplom za zajęcie III miejsca
  • Biegnący mężczyźni w zawodach
Powrót na górę strony