Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okazja czyni złodzieja. 50-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia portfela

Data publikacji 07.02.2024

50-letni jaworzanin usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia. Mężczyzna zabrał leżący na parkingu damski portfel, wewnątrz którego znajdowały się pieniądze oraz dokumenty należące do jednej z mieszkanek Jawora. Dzięki nagraniom z monitoringu kryminalni rozpoznali i szybko zatrzymali odpowiedzialnego za ten czyn mężczyznę.

O tym, że okazja czyni złodzieja, a sama kradzież nie popłaca przekonał się w ostatnim czasie 50-letni mieszkaniec Jawora.

Do zdarzenia doszło końcem stycznia br. na parkingu przy galerii handlowej w Jaworze. Mężczyzna będąc na zakupach, zauważył leżący przy jednym z aut damski portfel. Zamiast oddać go do biura rzeczy znalezionych, postanowił go zabrać. Pokrzywdzona właścicielka portfela zawiadomiła o zdarzeniu dyżurnego jaworskiej jednostki. Z relacji kobiety wynikało, że w portfelu znajdowały się pieniądze oraz świeżo wyrobione dokumenty pokrzywdzonej oraz jej małoletniego dziecka.

Do działań od razu wkroczyli jaworscy kryminalni. Dzięki kamerom sklepowego monitoringu policjanci szybko zidentyfikowali złodzieja. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec tego miasta. W wyniku dokładnego sprawdzenia lokalu mieszkalnego należącego do mężczyzny funkcjonariusze odzyskali jedynie utracone dokumenty.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy. 50-letni jaworzanin przyznał się do ogłoszonego mu zarzutu. Pieniędzy ani portfela niestety nie udało się odzyskać, a sam podejrzany odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie.

Mężczyźnie grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Film Okazja czyni złodzieja. 50-latek usłyszał zarzuty za kradzież portfela

Opis filmu: film

Pobierz plik Okazja czyni złodzieja. 50-latek usłyszał zarzuty za kradzież portfela (format mp4 - rozmiar 2.81 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony