Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworskie policjantki włączyły się w ogólnopolską akcję przeciw przemocy wobec kobiet „Nazywam się miliard”

Data publikacji 15.02.2022

Jaworskie policjantki po raz kolejny włączyły się w ogólnoświatową akcję „Nazywam się miliard” – „One Billion Rising”. Przedsięwzięcie to ma na celu zaakcentowanie problemu przemocy wobec kobiet, poprzez taniec. We wtorek 14 lutego br. punktualnie o godz. 13.00 na jaworskim rynku funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wspólnie z kilkudziesięcioma innymi kobietami zatańczyły specjalnie przygotowany na tę okazję układ choreograficzny.

"Nazywam się miliard” - „One Billion Rising” to ogólnoświatowa kampania społeczna zapoczątkowana w 2011 i odbywająca się na całym świecie tego samego dnia tj. 14 lutego. W Jaworze akcja odbyła się na Rynku o godz. 13:00, a jej inicjatorem był m.in. jaworski MOPS oraz Gmina Jawor.

Elementem wspólnym tej kampanii społecznej jest taniec, ponieważ tańcząc kobiety dają wyraz władzy nad swoim ciałem. Polska akcja tego międzynarodowego ruchu jest obchodzona w wielu miastach na terenie kraju - w tym roku również odbyła się w Jaworze.

Z zaproszenia do udziału w tym przedsięwzięciu skorzystały również jaworskie policjantki. W ten sposób funkcjonariuszki przyłączyły się do kobiet w 200 krajach świata, w tym w 80 miastach Polski starając się zwrócić uwagę opinii publicznej na problem agresji wobec kobiet. Policjantki na jaworskim rynku, wspólnie z kilkudziesięcioma innymi paniami, zatańczyły specjalnie przygotowany z tej okazji kilkuminutowy układ choreograficzny, a następnie jedna z nich opowiedziała, jak postępować i reagować w sytuacji kryzysowej. W ten sposób uczestniczki akcji okazały solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Opis filmu: film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.15 MB)

Pliki do pobrania

  • 15.01 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony