Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostań policjantem – o tym że warto wybrać ten zawód rozmawiali legniccy policjanci

Data publikacji 02.03.2022

Policjanci z legnickiej komendy odwiedzili VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy. Funkcjonariusze opowiadali o pracy w Policji i procedurze rekrutacyjnej. Przekazane informacje określały jak wygląda praca w poszczególnych wydziałach i jednostkach. Osoby zainteresowane służbą w Policji mogą składać dokumenty aplikacyjne w dowolnym momencie, a termin najbliższego przyjęcia nowych policjantów przypada już na 5 dni (7 marca 2022 r.).

Rynek pracy oferuje wiele ciekawych ofert młodym ludziom rozpoczynającym swoją drogę zawodową. Policjanci oferują interesującą i pełną nowych doświadczeń służbę. Oczekującą profesjonalnego podejścia do obowiązków służbowych i zaangażowania. Pracę dającą stabilizację finansową oraz możliwość rozwoju i awansu. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w formacji mundurowej, pomagać ludziom i strzec bezpieczeństwa swojej ojczyzny.

Funkcjonariusze z Zespołu Komunikacji Społecznej odwiedzili maturzystów klasy policyjnej VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, gdzie promowali zawód policjant. Opowiadali o sprzęcie wykorzystywanym do codziennej służby, rodzajach umundurowania i zadaniach poszczególnych wydziałów w komendzie. Wyświetlona została prezentacja multimedialna, która obrazowo pokazała uczniom, jak wygląda praca w Policji.

Funkcjonariusze szczegółowo omówili procedurę rekrutacyjną do służby w Policji, opowiedzieli o wymaganiach, które należy spełnić i jakie dokumenty powinny złożyć zainteresowane osoby. Uczniowie otrzymali kwestionariusze osobowe, aby w dowolnym momencie mogli z nich skorzystać. Są one również dostępne na stronie internetowej dolnośląskiej policji w zakładce Praca/Służba w Policji.

Najbliższe terminy przyjęć do służby w policji na terenie województwa dolnośląskiego przypadają na:
    • 7 marca 2022 r.
    • 14 czerwca 2022 r
    • 2 sierpnia 2022 r.
    • 19 września 2022 r.
    • 29 grudnia 2022 r.

Osoby zainteresowane służbą w Policji mogą składać osobiście dokumenty aplikacyjne w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Wydział Doboru i Szkolenia, ul. Połbina 1 Wrocław oraz w komendach miejskich i powiatowych policji na terenie Dolnego Ślaska.

mł. asp.  Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony