Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostań policjantem! O tym, że warto wybrać ten zawód rozmawiali jaworscy policjanci

Data publikacji 22.03.2022

Policjanci z jaworskiej komendy odwiedzili tamtejsze I Liceum Ogólnokształcące. Funkcjonariusze opowiadali o pracy w Policji i procedurze rekrutacyjnej. Uczniów najbardziej zaciekawiło to, jak wygląda praca w poszczególnych wydziałach i jednostkach. Osoby zainteresowane służbą w Policji mogą składać dokumenty aplikacyjne w dowolnym momencie, a termin najbliższego przyjęcia nowych kandydatów przypada na 14 czerwca 2022.

Rynek pracy oferuje wiele ciekawych ofert młodym ludziom rozpoczynającym swoją drogę zawodową. Policjanci oferują interesującą i pełną nowych doświadczeń służbę. Oczekującą profesjonalnego podejścia do obowiązków służbowych i zaangażowania. Pracę dającą stabilizację finansową oraz możliwość rozwoju i awansu. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w formacji mundurowej, pomagającej ludziom i stojącej na straży bezpieczeństwa ojczyzny.

Funkcjonariusze z jaworskiej jednostki wraz z pracownikiem kadr i szkolenia odwiedzili maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie promowali zawód policjanta. Opowiadali o sprzęcie wykorzystywanym do codziennej służby, rodzajach umundurowania i zadaniach poszczególnych wydziałów w komendzie. Wyświetlona została prezentacja multimedialna, która obrazowo pokazała uczniom, jak wygląda praca w naszych szeregach.

Pracownica kadr i szkolenia jaworskiej komendy szczegółowo omówiła procedurę rekrutacyjną do służby w Policji, opowiedziała o wymaganiach, które należy spełnić i jakie dokumenty powinny złożyć zainteresowane osoby. Uczniowie otrzymali kwestionariusze osobowe, aby w dowolnym momencie mogli z nich skorzystać.

Najbliższe terminy przyjęć do służby w policji na terenie województwa dolnośląskiego przypadają na:

 • 14 czerwca 2022 r
 • 2 sierpnia 2022 r.
 • 19 września 2022 r.
 • 29 grudnia 2022 r.

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty w swojej komendzie terenowej bądź komendzie wojewódzkiej w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

WYMAGANE DOKUMENTY:

 • podanie o przyjęcie do służby w Policji;
 • wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B);
 • dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu);
 • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie;
 • książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową.

Przypominamy, że szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej Polskiej Policji lub w siedzibie  Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ul. Gen. I. Połbina 1 oraz w komórkach kadrowych poszczególnych komend policji.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 • Kadrowa rozdaje uczniom materiały profilaktyczne
 • Uczniowie na sali podczas wykładu
 • Uczeń trzyma ulotkę dot. naboru do Policji

Opis filmu: Film profilaktyczny, na którym policjanci rozmawiają z młodzieżą szkolną na temat zawody policjant.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.67 MB)

Pliki do pobrania

 • 35.22 KB
  Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony