Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci promowali swój zawód wśród uczniów klas maturalnych

Data publikacji 27.03.2022

Policjanci z wałbrzyskiej komendy kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, podczas którego opowiadali o swoim zawodzie, zachęcając jednocześnie do wstąpienia do Policji. Przypominamy, że kolejny nabór zaplanowany jest na 14 czerwca, a wszystkie niezbędne informacje rekrutacyjne znajdują się na stronie dolnośląskiej policji – ZAPRASZAMY!

Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też dolnośląscy funkcjonariusze chętnie uczestniczą w dniach otwartych szkół, targach pracy i edukacji oraz różnych innych spotkaniach z młodymi ludźmi, gdzie mogą opowiadać o tym co robią.

Ostatnie takie spotkanie przeprowadzili wałbrzyscy mundurowi, a odbyło się ono w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju, gdzie odbiorcami byli uczniowie klas maturalnych. W spotkaniu uczestniczyli asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek oraz st. sierż. Aleksander Karkosz, którzy opowiadali na czym polega ich praca, a przede wszystkim kto może zostać policjantem. Mundurowi w przystępny sposób omówili zasady naboru do służby w Policji. Przedstawili wymogi formalne oraz szczegółowo wyjaśnili procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, szczegółowych badań lekarskich.

Policjanci opowiadali również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi. Podkreślali, że zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo w naszym kraju, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym.

Uczniowie mieli dużo pytań, na które uzyskali odpowiedzi. Otrzymali również informatory dla kandydatów do Policji.

Przypominamy, że informacje na temat rekrutacji znajdą Państwo na stronie internetowej każdej  dolnośląskiej jednostki w zakładce SŁUŻBA W POLICJI

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony