Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z wysoką karą

Data publikacji 17.08.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego Audi, który wyprzedził radiowóz nieoznakowany w miejscu oznaczonym zakazem wyprzedzania, a następnie pomimo znaku ograniczającego prędkość do 70km/h nie zdjął nogi z gazu. Mężczyzna na drodze pomiędzy Legnicą a Chojnowem pędził z 157 km/h. Policjanci przerwali tą brawurową jazdę i nałożyli mandaty karne na łączną kwotę 3,5 tys. złotych. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem tacy kierowcy nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową, gdy swoim zachowaniem na drodze zagrażają bezpieczeństwu swojemu i innych uczestników ruchu.

Policjanci legnickiej drogówki w trakcie pełnienia służby na drogach powiatu legnickiego zauważyli kierującego Audi, który na drodze krajowej nr 94, pomiędzy Legnicą a Chojnowem, bardzo szybko zbliżał się do radiowozu i wyprzedził go w miejscu obowiązywania znaku B-25 tj. zakaz wyprzedzania.

Mężczyzna, nie zważając na znaki i obowiązujące przepisy, gnał z prędkością 157 km/h pomimo obowiązku jazdy z prędkością nie przekraczająca 70 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego i zgodnie z nowym taryfikatorem, nałożyli mandaty karne w wysokości 1 tysiąca złotych i 2,5 tysiąca złotych oraz łącznie 15 punktów karnych.

Żadne tłumaczenie kierowców nie usprawiedliwia łamania przepisów i nie ma w takich przypadkach odstępstw. Brawurowa jazda to nie tylko ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, ale także surowa kara z jaką musi się liczyć kierujący.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Katarzyna Baniewska
tel. 504 798 649

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.46 MB)

Pliki do pobrania

  • 10.3 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony