Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – podsumowanie działań dolnośląskich policjantów

Dolnośląscy policjanci, przeprowadzili 19 października kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych, tym razem pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa osobom pieszym, poprzez nasilenie ilości kontroli drogowych pod kątem przestrzegania przepisów w ruchu. Funkcjonariusze zwracali uwagę na sposób poruszania się pieszych po drogach oraz jak zachowują się w stosunku do nich kierujący pojazdami i rowerzyści. Mundurowi ujawnili łącznie ponad 1200 wykroczeń. Niestety część z nich popełnili sami piesi.

Podczas akcji pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci z Dolnego Śląska, reagowali na wszystkie niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych i osób kierujących pojazdami. Prowadząc czynności w związku z działaniami, funkcjonariusze ujawnili ponad 1200 wykroczeń, które dotyczyły głównie nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej lub przechodzenia w miejscach niedozwolonych. Policjanci sprawdzali także stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości w pobliżu przejść dla pieszych. Funkcjonariusze w działaniach wykorzystali także policyjnego drona, który rejestrował nieprawidłowe zachowania kierujących. Z uwagi na powyższe mundurowi stosowali prawem przewidziane środki - mandaty, pouczenia, czy wnioski o ukaranie do sądu.

Podczas działań miliccy policjanci zatrzymali kierującego, który w sposób lekceważący podszedł do obowiązujących przepisów. Mężczyzna w rejonie przejścia dla pieszych przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. 43-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 13 punktów karnych.

We Wrocławiu natomiast policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji przeprowadzali interwencję wobec kierującego citroenem, który wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. To spotkanie także zakończyło się mandatem w wysokości 1500 złotych.

Dolnośląscy policjanci już kolejny raz realizowali działania ukierunkowane właśnie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tego typu akcje będą cyklicznie kontynuowane.

sierż. szt. Paweł Noga

Sekcja Prasowa
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

  • Umundurowany policjant za pomocą tarczy zatrzymuje pojazd
  • Policyjni piloci drona
  • Umundurowany policjant zatrzymuje pojazd
  • Policjanci przeprowadzają kontrolę drogową
  • Policjanci przeprowadzają kontrolę drogową
  • Druczek mandatu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.93 MB)

Pliki do pobrania

  • 18.82 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony