Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

RATA to nowy pies w Komisariacie Policji w Żmigrodzie

Data publikacji 25.11.2022

Owczarek niemiecki o imieniu Rata zakończyła już specjalistyczne szkolenie pod okiem swojego przewodnika sierżant Natalii Juśkiewicz z Komisariatu Policji w Żmigrodzie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. W trakcie kursu Rata została wyspecjalizowana jako pies tropiący. „Funkcjonariusz” na czterech łapach wraz ze swoim przewodnikiem dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu trzebnickiego.

Psy tropiące używane są w służbie do przeszukania terenu, pomieszczeń i pościgu za osobą. Stanowią pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych, mogą być używane do tropienia śladów ludzkich szukając osób zaginionych jak również sprawców przestępstw. Ten szczególny rodzaj wyszkolenia daje wiele możliwości, aby skutecznie dbać o bezpieczeństwo.

Rata to 1,5 roczna suczka. Ukończyła 5,5 miesięczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie uczyła się dyscypliny, komend i technik. Szkolenie, w którym brała udział to również czas na stworzenie zgranego duetu przewodnik-pies.
Przewodnikiem, a zarazem opiekunem Raty jest sierżant Natalia Juśkiewicz, która pełni służbę w Ogniwie ds. Prewencji Komisariatu Policji w Żmigrodzie.

Natalia ma 22 lata, jeszcze jako dziecko marzyła, aby nosić mundur, dlatego od wielu lat służy w Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscu swojego zamieszkania. Od zawsze chciała pomagać innym, więc postanowiła wstąpić w szeregi Policji. Jak sama mówi w podjęciu decyzji pomogła jej perspektywa stabilnego zatrudnienia. Natalia uwielbia zwierzęta, a praca w Policji dała jej możliwość rozwoju i połączenia swojej pasji do zwierząt z pracą.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli.

Aby rozpocząć swoją karierę w Policji, należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.
Służbę w Policji może pełnić:

  • obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający, co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.


Proces rekrutacji składa się z kilku etapów: testu wiedzy, testu sprawnościowego, testu psychologicznego, rozmowy kwalifikacyjnej oraz komisji lekarskiej. Po ich pomyślnym zaliczeniu, kursant – już policjant - odbywa szkolenie w jednej ze szkół policyjnych w Polsce. Zaraz po ukończeniu kursu młody funkcjonariusz rozpoczyna swoją przygodę w jednostce.

Wszystkich tych, którzy zdecydują się służyć wiernie narodowi i obywatelom zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na której można uzyskać wszelkie informację dotyczące zasad rekrutacji. Możesz też zadzwonić pod nr tel.: 47 87 134 53.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony