Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi dolnośląscy policjanci wypowiedzieli słowa roty ślubowania

Data publikacji 05.01.2023

,,Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (...)” – m.in. takie właśnie słowa podczas uroczystego ślubowania, wypowiedzieli dziś nowi policjanci, którzy zasilili szeregi dolnośląskiej Policji. Stan osobowy garnizonu powiększył się o 79 policjantów, w tym 28 kobiet, którzy to zostali przyjęci do służby, w ostatnich dniach ubiegłego roku. Funkcjonariusze pojadą teraz na kurs podstawowy do szkół Policji w kraju i później wrócą do swoich jednostek macierzystych. Akty ślubowania policjantom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a w uroczystości oprócz kadry kierowniczej i nowych funkcjonariuszy, brali udział także muzycy z policyjnej Orkiestry z KWP we Wrocławiu.

Garnizon dolnośląski Policji przyjął w swoje szeregi kolejnych nowych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli dziś oni podczas uroczystej zbiórki, którą zorganizowano na terenie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza we Wrocławiu. Akty ślubowania nowoprzyjętym funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Mariusza Bużdygana, przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego oraz ścisłej kadry kierowniczej jednostek terenowych Policji z Dolnego Śląska.

Generał podczas swojego wystąpienia przekazał młodym policjantom kilka jakże ważnych słów na temat służby w Policji i wiążącej się z nią odpowiedzialności, już nie tylko za siebie, ale też innych. Życząc bezpiecznej służby i rozwoju zawodowego, porównał ją do czystej karty, którą młodzi policjanci będą teraz sami zapisywać swoimi czynami.

Głos zabrał także asp. szt. Piotr Malon, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego, który pogratulował dobrze dokonanego wyboru zawodu pozwalającego rozwijać się w wielu obszarach, dającego stabilność finansową, a także życzył szeroko pojętego bezpieczeństwa każdego dla nich i dla ich bliskich.

Nie zabrakło też słów otuchy i duchowego wsparcia ze strony kapelanów dolnośląskiej Policji ks. kanonika Stanisława Stelmaszka oraz ks. protojereja Grzegorza Cebulskiego.

Łącznie stan osobowy naszego garnizonu powiększył się o 384 funkcjonariuszy w 2022 roku, a podczas ostatniego grudniowego naboru o 79 policjantów, w tym 28 kobiet. Wszyscy po ukończeniu kursu podstawowego trafią do swoich jednostek macierzystych, w tym m.in.: 18 funkcjonariuszy do Wrocławia, 8 do Trzebnicy, 6 do Kłodzka, po 4 do Lubina, Oławy i Kamiennej Góry, 3 do Jeleniej Góry oraz Wałbrzycha, po 2 do Bolesławca, Legnicy, Środy Śląskiej i Świdnicy oraz Wołowa. Część z młodych adeptów policyjnego rzemiosła służbę pełnić będzie także w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy.

W trakcie uroczystości z mundurem pożegnali się: mł. insp. Adam Hajdas Naczelnik Wydziału Kontroli KWP we Wrocławiu oraz kom. Jarosław Traczyk Naczelnik Wydziału do Walki z Korupcją KWP we Wrocławiu. Obaj funkcjonariusze służbę w Policji pełnili nieprzerwalnie od 1994 roku. Odczytano w związku z tym stosowne rozkazy personale Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który to podjął także decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków na stanowisku Naczelnika Wydziału do Walki z Korupcją KWP we Wrocławiu nadkom. Jackowi Kusicielkowi, dotychczasowemu zastępcy Naczelnika tego wydziału, a także o powierzeniu pełnienia obowiązków na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału do Walki z Korupcją KWP we Wrocławiu kom. Annie Pinkosz pełniącej dotychczas służbę na stanowisku Eksperta w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KWP we Wrocławiu. Rozkaz personalny o powierzeniu pełnienia obowiązków na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową z rąk nadinsp. Dariusza Wesołowskiego odebrał także nadkom. Karol Kusztelak, dotychczasowy ekspert w tymże wydziale.

Serdecznie podziękowania za dotychczasową służbę odchodzącym z niej policjantom i gratulacje awansów na wyższe stanowiska służbowe, przekazał również obecny na uroczystości insp. Mariusz Bużdygan Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który to m.in. nadzoruje bezpośrednio pion kryminalny.

Oprawę muzyczną zbiórki zapewnili muzycy z Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i zgodnie z policyjnym ceremoniałem, trębacze oraz werblista zagrali stosowne sygnały. Dla młodych funkcjonariuszy były to jedne z pierwszych kontaktów z ceremoniałem policyjnym, które zgodnie z tradycją będą w przyszłość mogli usłyszeć w trakcie ważnych wydarzeń służbowych, a jak wiemy, podkreślają one wagę tych uroczystości.

W trakcie uroczystości jego uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć post. Natalii Iskry z Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju na terenie pow. kłodzkiego, która dziś rano, wracając po nocnej służbie do domu, zginęła tragicznie w wypadku samochodowym.

Wszystkim nowoprzyjętym policjantom gratulujemy podjęcia tej życiowej decyzji, którą wyraźnie wyrazili akces niesienia pomocy innym oraz życzymy powodzenia w następnych latach tej niełatwej, ale niezwykle satysfakcjonującej służby. Kolejne przyjęcia zostały zaplanowane 27 lutego 2023 roku, więc serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do zapoznania się z warunkami służby w Policji. Informacje znajdują się w na stronie dolnośląskiej Policji.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
 • ślubowanie nowych policjantów
Powrót na górę strony