Pasja i hobby

Rozwijaj pasje, potem to one będą rozwijać Ciebie – Policjantki z pasją

Data publikacji 16.04.2024

Każdego dnia zakładają policyjny mundur i z oddaniem wypełniają złożone niegdyś obietnice, wypowiedziane wraz ze słowami roty ślubowania. Mundur fascynował je niemal od zawsze. Ale zanim założyły policyjny uniform oddały się swoim pasjom. Dziś asp. szt. Magdalena Bielecka oraz asp. szt. Ewelina Marczyk łączą obowiązki służbowe ze swoimi zainteresowaniami i na każdym kroku zachęcają innych, by poszli w ich ślady. Pasja nauczyła je dyscypliny oraz samodoskonalenia. Jeśli czujesz chęć niesienia pomocy innym oraz służby na rzecz społeczeństwa - jesteś idealnym kandydatem, aby wstąpić w szeregi naszej formacji.

Choć policjantki czynności służbowe wykonują w różnych jednostkach, to zawsze na rzecz społeczeństwa. Ścigają sprawców przestępstw i wykroczeń, dbają o ład i porządek, aby mieszkańcy Dolnego Śląska czuli się bezpiecznie. Policjantki łączy nie tylko wspólny cel, chęć pomagania innym, ale też wyjątkowość, która znajduje odzwierciedlenie w tak różnych pasjach.

Policyjna sportsmenka asp. szt. Magdalena Bielecka, bo o niej mowa, pełni funkcję Kierownika Posterunku Policji w Domaniowie. Jest aktywna niemalże od zawsze - jeździ na nartach, biega, z powodzeniem pokonuje Runmageddon. Na co dzień jest piłkarką ręczną w drużynie Olimp Grodków Master. Tak duża aktywność fizyczna dostarcza jej wyłącznie pozytywnych doznań. Dla naszej koleżanki sport jest pasją, która daje jej wielką satysfakcji, a przede wszystkim odskocznią od służby. Regularne treningi pozwalają jej nie tylko utrzymać sprawność fizyczną, ale również pozwalają na stawianie sobie kolejnych sportowych celów. Tych udało jej się już kilka osiągnąć, do swojego sportowego portfolio nasza koleżanka może z powodzeniem dołączyć udział w biegach.

I tak, w miniony poniedziałek (15 kwietnia br.) policjantka uczestniczyła w biegu charytatywnym na dystansie 10 km  organizowanym na terenie Anglii. Za udział w biegu nasza koleżanka otrzymała okolicznościowy medal.

Z kolei asp. szt. Ewelina Marczyk na co dzień pełni służbę w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Z powodzeniem od 20 lat bierze udział w wyścigach kolarstwa górskiego MTB. Jej dotychczasowe osiągnięcia to między innymi dwukrotny tytuł Mistrza Polski Policji w kategorii kobiet w maratonie MTB oraz dwukrotny tytuł Wicemistrza Polski Policji w kategorii kobiet w maratonie MTB, a także zwycięstwo w wyścigu Policji „Rowerem na Śnieżkę”  w tej samej kategorii.

W minioną sobotę (13 kwietnia br.) nasza koleżanka wzięła udział w Bike Maratonie zorganizowanym na terenie Miękini. W zmaganiach uczestniczyło ponad 1300 zawodników. Ewelina dystans 21 km pokonała w czasie 1 godzina i 8 sekund, a tym samym wywalczyła sobie podium zajmując w swojej kategorii III miejsce.

Jeśli podobnie jak nasze policjantki wyróżnia Cię coś szczególnego, a czujesz, że chciałbyś wstąpić w szeregi Policji, nie zwlekaj i zrób to już dziś! Będziesz mógł pielęgnować swoje pasje i liczyć na ciekawą pracę, gwarantującą między innymi stałe warunki zatrudnienia, możliwość rozwoju zawodowego, szeroki system szkoleń, czy rozbudowany pakiet socjalny. Rozwijaj pasje, potem to one będą rozwijać Ciebie.

Przypominamy, że Komendant Główny Policji wyznaczył następujące terminy przyjęć: 24 kwietnia, 8 lipca, 9 września, 30 października oraz 30 grudnia. Liczba osób planowanych do przyjęcia do służby w Policji każdorazowo stanowić będzie odzwierciedlenie poziomu wakatów w garnizonie dolnośląskim, według stanu na pierwszy dzień danego miesiąca.

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS!

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony